55-letni nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

55-letni mieszkaniec Kołobrzegu został zatrzymany przez policjantów w Kołobrzegu, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu interweniowali przy ulicy 6 Dywizji Piechoty w związku z kolizją. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia –  jadący w Zieleniewie samochód osobowy marki Mitsubishi uderzył w poprzedzający go samochód marki Opel  następnie odjechał w kierunku Kołobrzegu. Na ul. 6 Dywizji Piechoty ponownie zderzył się z pojazdem tym razem marki Toyota. Z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych pojazd zatrzymał się. Natychmiast skierowano w rejon ucieczki kierowcy patrol Ogniwa Ruchu Drogowego który zatrzymał 55 letniego mieszkańca Kołobrzegu . Po przebadaniu kierowcy Mitsubishi okazało się, że w jego organizmie jest ponad 2 promile alkoholu .

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

 

Źródło/Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments