20 mandatów za szybką jazdę po mieście!

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w dalszym ciągu prowadzą kaskadowe pomiary prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu kołobrzeskiego. Tylko w poniedziałek na terenie miasta nałożono 20 mandatów karnych za przekroczenia prędkości.
Łamanie limitów prędkości przez kierowców jest plagą polskich dróg. Często nierozważnie jest traktowane z przymrużeniem oka.

Kierowcy widząc patrole dokonujące pomiarów „ostrzegają” mijane pojazdy, migając światłami. Jeszcze bardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem jest uporczywe łamanie ograniczeń prędkości. Kierowca pomimo, że został zatrzymany i ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę chwilę po wyruszeniu w drogę ponownie zaczyna ignorować limity.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to zawsze niebezpieczeństwo. Fizyka jest tu bezlitosna i nie da się jej oszukać. Samochód ma masę wielokrotnie większą niż jakikolwiek człowiek. Prędkość nadaje mu energię, która rośnie im szybciej się jedzie. Bynajmniej nie zniknie ona w momencie uderzenia.

Będąc kierowcami lub pasażerami takiego pojazdu bez wątpienia odczujemy jej działanie, a może ono mieć bardzo tragiczne konsekwencje.

W ramach prowadzonych działań tylko wczoraj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego nałożyli 20 mandatów karnych za przekroczenie prędkości . Wszyscy ukarani kierowcy „spieszyli się” na terenie miasta Kołobrzeg.

Pamiętajmy! Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze. Możemy jednak roztropnie, zgodnie z przepisami prowadzić samochód. Z pewnością pozwoli nam to na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments