11. RoCK Festiwal w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na jedenastą edycję RoCK Festiwalu. W sobotę, 21-ego sierpnia na scenie kołobrzeskiego amfiteatru przy ul. Fredry 1, wystąpią kolejno: WHOISWHO, WaluśKraksaKryzys, Happysad, Artur Rojek. 

 

21.08.2021 (sobota), Amfiteatr, ul. Fredry 1
Start: 18.00
Bilety: 40 zł do nabycia w kasie RCK, amfiteatrze i na stronie kupbilecik.pl

 

Artur Rojek – lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka “Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single “Beksa”, “Syreny” i “Czas Który Pozostał”. Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live “Koncert w NOSPR” (2017). W marcu 2020 roku ukazał się jego drugi album “Kundel”, który promują single “Sportowe życie”, “Bez końca” oraz “A miało być jak we śnie” z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya.
Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku. Festiwal jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie.

Happysad – powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W 2021 roku Happysad obchodzi dwudziestolecie istnienia, które świętował będzie okolicznościową płytą “Odrzutowce i Kowery” (premiera 27 sierpnia 2021), książką “Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej (premiera 13 października 2021) oraz innymi wydarzeniami specjalnymi.

WaluśKraksaKryzys – gitarowe objawienie 2019 roku. Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość. Sam tłumaczy to tak – “Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”. Pierwsza płyta “MiłyMłodyCzłowiek” nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku i zaowocowała kontraktem z Mystic Production, zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break, Męskie Granie Young Orchestra, ale… wiadomo, rok 2020. Mimo to WKK został laureatem konkursu “Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie, wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania i w całości zrealizował płytę “ATAK”.

WHOISWHO – kwartet niejazzowy z Koszalina. Grają i śpiewają po polsku od 2014 roku. Na koncie mają 2 płyty wydane własnym sumptem: “Czas Przestrzeni Miast” (2016) i “EP” z tego roku. Zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Teraz wracają do gry po 3-letniej przerwie. WIW to: Aleksander, Bartek, Filip, Kuba.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments