11. edycja Przeglądu Chórów za nami

“Muzyka łączy poza granicami” to oficjalne hasło 11. edycji Przeglądu Chórów, który odbył się w dniach 24 – 25 września w naszym mieście partnerskim Bad Oldesloe w Niemczech.

 

W wydarzeniu udział wzięło ponad 760 chórzystów z landu Schleswig – Holstein i Hamburga, w tym gościnnie kołobrzeski chór Cantores Colabregae. Śpiewacy pod przewodnictwem p. Danuty Piotrowskiej zachwycili publiczność wykonaniem przepięknych kompozycji melodii ludowych, sakralnych i rozrywkowych.

Spotkanie było również okazją do świętowania 25-lecia partnerstwa naszych miast, które trwa nieprzerwanie od 1996 roku, a którego w zeszłym roku nie mogliśmy celebrować ze względu na pandemię.

Miasto Bad Oldesloe liczy 24.690 mieszkańców, położone jest między hanzeatyckimi miastami Hamburgiem i Lubeką, w pobliżu Morza Bałtyckiego, w landzie Schleswig – Holstein. Te dawne uzdrowisko znane z bogactwa leczniczych źródeł solnych oferuje urozmaicony krajobraz i ciekawe atrakcje turystyczne. Liczne szlaki wodne, rowerowe i piesze, 24-hektarowe Brenner Moor, największe śródlądowe torfowisko solne w Schleswig – Holstein zapraszają do wycieczek , a także do uprawiania sportu i rekreacji na łonie natury. Wędrując po okolicy warto również wybrać się na wycieczkę do rezydencji i zamków, takich jak “Zamek Blumendorf” czy klasztor benedyktynów Nütschau. Wizyta w muzeum w Mennokate to ciekawe miejsce dla menonitów z całego świata.

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments