10 medali na Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich

W dniach 31.05-1.06 odbyły się w Szczecinie Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie Dzieci 10 – 11 lat. MKP Kołobrzeg reprezentowała na tych zawodach mocna piętnastoosobowa ekipa. Młodzi pływacy nie zawiedli i przywieźli bardzo wartościowe wyniki.

 

 

W pierwszym dniu zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła Pola Kowalkiewicz za wyścig na dystansie 100m stylem grzbietowym i przywiozła złoty medal. Srebrny i brązowy medal przywiozły Antonina Radomska i Nel Sowińska startujące na 50m stylem dowolnym. Swoje srebro i brąz dorzuciły jeszcze Zofia Molenda i Nel Sowińska w wyścigu na dystansie 50m stylem klasycznym, a zmagania w pierwszym dniu przypieczętowały dziewczęta ze sztafety 4×50 zmiennym (Nadia Bartyzel, Aleksandra Mackojć, Michalina Kaleta, Pola Kowalkiewicz) zajmując trzecie miejsce.

W drugim dniu fantastyczny Dzień Dziecka sprawiły sobie zawodniczki Maria Wolańska i Antonina Radomska, które za wyścig na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdominowały podium. Marysia była pierwsza, a Antosia trzecia. Antonina Radomska zaprezentowała się jeszcze bardzo dobrze w 100m stylem zmiennym zajmując trzecie miejsce.

W drugim dniu nie zawiodła również sztafeta rocznika 2010, która zajęła znów trzecie miejsce tym razem na dystansie 4x50m dowolnym przegrywając drugie miejsce z MKP Szczecin jedynie o 0,22 s.

Trenerkami MKP Kołobrzeg są: Adrianna Brągoszewska-Szyszko i Katarzyna Krupniak-Neuman

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments