Zyskaj pieniądze na przydomowe zbiorniki wodne

Z inicjatywy Ministerstwa Klimatu (MK) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomiony został nowy program „Moja Woda”. Celem programu jest wsparcie tworzenia przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe i wody roztopowe.

Na zadania związane z realizacją programu “Moja Woda” na lata 2020-2024 przeznaczono 100 milionów złotych, co może umożliwić powstanie 20 tysięcy przydomowych mikroinstalacji retencyjnych.

Pojedynczy beneficjent, czyli właściciel domu jednorodzonnego na terenie gminy wiejskiej lub wiejsko-miejskiej może otrzymać dofinansowanie do 80% wartości inwestycji, ale nie więcej niż 5000 zł. Refundacji będą podlegać koszty poniesione po 1 czerwca 2020 r. Rozliczenie kosztów nastąpi na podstawie faktur i rachunków potwierdzających poniesione wydatki.

Obsługę programu prowadzić będą Wojewódzkie Fundusze Gospodarki Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiG) – dla naszego województwa jest to WFOŚ w Szczecinie. Wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji będzie można składać od 1 lipca 2020 r.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments