Znany jest już termin rekrutacji do XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych

Aplikacja on-line do składania wniosków będzie aktywna na www.stypendia-pomostowe.pl od 12 sierpnia do 14 września br., do godziny 16.00.

 

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych. Poza tym, młodzi ludzie ubiegający się o stypendium powinni spełniać jeden z czterech warunków: pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR, lub być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, lub pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

Realizatorem Programu Stypendiów Pomostowych jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. KOWR wspiera organizacyjnie Fundację  przy realizacji Programu w Segmencie IA, który jest adresowany do młodzieży pochodzącej z rodzin popegeerowskich.

Więcej informacji na: www.stypendia-pomostowe.pl oraz na stronie KOWR:

 

 

Fot.: Archiwum 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments