Znakowanie przedmiotów wartościowych

W związku ze zbliżającym się ociepleniem i rozpoczęciem sezonu rowerowego Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu przypomina, że prowadzi akcję pozwalającą trwale oznakować przedmioty wartościowe (głównie rowery) wraz z wprowadzeniem ich do bazy danych.

 

Znakowanie odbywa się metodą mechaniczną i polega na naniesieniu indywidualnego numeru składającego się z liter i cyfr na przedmiot za pomocą specjalnego urządzenia. Właściciele przedmiotów zainteresowani ich oznakowaniem zobowiązani są do przedstawienia:
– dokumentu tożsamości
– dowodu zakupu, paragonu, umowy kupna-sprzedaży, faktury

W przypadku znakowania przedmiotów posiadających numer fabryczny właściciel zobowiązany jest do przedstawienia wyżej wymienionych dokumentów, które zawierają fabryczny numer przedmiotu, na przykład dowód zakupu, w którym znajduje się numer fabryczny ramy roweru. Po oznakowaniu przedmiotu naniesiony numer indywidualny jest wprowadzany do systemu.
Znakowanie możliwe jest w każdy czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu w godzinach 12:00-14:00. Niezbędne jest wcześniejsze umówienie się na konkretną godzinę pod numerem telefonu 47 78 46 627.

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments