Złamali zasady kwarantanny- grozi im teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna

Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia.

 

Czego przykładem może być dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, która w trakcie obowiązującej kwarantanny poszła do sklepu. Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą i mężczyzną,. Funkcjonariusze ustalili że oboje znajdowali się w jednym ze sklepów.

 

Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie . Nie stosującym się do obowiązującej kwarantanny grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo sporządzono dokumentacje procesową wobec dwóch przedsiębiorców którzy wbrew obowiązującej kwarantannie prowadzili działalność. W pierwszym przypadku były to usługi gastronomiczne gdzie pomimo obowiązującej kwarantanny lokal był czynny w drugim przypadku zarządca kompleksu hotelowego udostępniał m.in. baseny hotelowe.

 

Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nie przestrzegając zasad kwarantanny to nie tylko wysokie kary pieniężne, narażamy również życie i zdrowie innych osób.

 

Fot.: KMP Koszalin

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments