Żeńska drużyna AP Kotwicy z trzema punktami

Pierwsza połowa to dominacja gry w wykonaniu kołobrzeskiej drużyny, ich ataki nie dawały jednak konkretnego efektu.

 

Marcelina Biskupska zdobyła co prawda bramkę po wycofaniu Kingi Kosakowskiej z linii końcowej, jednak sędzia liniowa dopatrzyła się przekroczenia linii końcowej. Czy tak było? Naszym zdaniem zdecydowanie nie, ale słabo widoczne linie na pewno nie pomogły w ocenie sytuacji. Rywalki z LUKS Ziemia Lubińska nie mogły za to znaleźć luki w naszej obronie i z zazwyczaj nieprzygotowanych pozycji oddały kilka strzałów, które tak naprawdę nie zmusiły Klaudii Zakliki do żadnego wysiłku.

Czasem jest jednak tak, że drużyna ciśnie cały mecz, strzały nie chcą wchodzić, a przeciwnik oddaje strzał życia i robi się smród.

Tak się stało i tym razem – zaskakujący mocny strzał z połowy boiska w wykonaniu Agaty Gaweł to nie był wymarzony początek drugiej połowy.

Zaczęła się gonitwa za odrobieniem strat. Stopniowo coraz mocniej zamykaliśmy LUKS we własnym polu karnym, aż w końcu dobre prostopadłe podanie otrzymała Natalia Fidos i zrobił się remis. W tym momencie pójście za ciosem było jedynym możliwym wyborem, który zresztą przyniósł nam dwie kolejne bramki (pierwszą z rzutu karnego po nieprzyjemnym faulu na Kindze Kosakowskiej, drugą znów po prostopadłym podaniu – wszystkie trzy bramki zdobyła Natalia) i wywalczone 3 punkty. Podmęczone rywalki próbowały gry z kontry, ale stać je było tylko na jeden groźny strzał w końcówce, który i tak ostatecznie wylądował w rękach naszej bramkarki.

Mimo wszystko, zespół LUKS-u po porażce w 1. kolejce nie załamał się i pokazał charakter. Brawo za ambicję i powodzenia dziewczyny w kolejnych meczach – informuje drużyna

LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA 1:3 AP KOTWICA KOŁOBRZEG

Bramki:

51′ 1-0 Agata Gaweł
72′ 1-1 Natalia Fidos
81′ 1-2 Natalia Fidos (rz.k.)
90’+2 1-3 Natalia Fidos
Żółta kartka:

67′ Fidos (faul taktyczny)
Skład:

#1 Zaklika – #17 Kowalczuk, #8 Szczygielska, #18 Wziątek, #11 Włodarczyk, #16 Tabaczyk (46′ #15 Chmielewska), #10 Falborska, #19 Fecycz, #14 Kosakowska, #4 Biskupska, #9 Fidos
Niewykorzystane rezerwowe:

#2 Możdżonek
#6 Szczepańska
#7 Plata

 

Foto.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments