Zawody “Battle of Castle” za nami- sprawdź wyniki

Crossfitterzy z miasta nad Parsętą nie zwalniają tempa. W miniony weekend przedstawiciele Rams Trening House wzięli udział w zawodach “Battle of the Castle” organizowanych przez klub ze Świecia. Reprezentacja Rams składała się z czterech zawodników, z których każdy startował w innej kategorii.

Martyna Świtlińska sprawdziła swoje siły w kat. kobiety początkujący, Andrzej Szpitun w kat. mężczyźni 35+, Mikołaj Dorosz w kat. mężczyźni 40+ oraz Damian Świtliński w kat. mężczyźni Open.

Zawody składały się z czterech różnych konkurencji oraz finału dla najlepszych sześciu zawodników z poszczególnych kategorii. Pierwszą konkurencją, z jaką przyszło się zmierzyć to bieg (około 3km) wokół zabytkowego zamku krzyżackiego w Świeciu. Już na początku zawodów kołobrzeżanie pokazali lwi pazur i każdy z nich uplasował się w top 5 swojej kategorii. Pozostałe konkurencje to sprawdzian siły, wytrzymałości oraz gimnastyki i kondycji, czyli typowy CrossFit.

Do finału przeszli wszyscy kołobrzeżanie, gdzie każdy z nich świetnie się zaprezentował. Szczególne brawa należą się dla Martyny Świtlińskiej, gdzie w finale jednym punktem wywalczyła miejsce na podium a były to dla niej pierwsze tego typu zawody. Mikołaj Dorosz również dzięki świetnemu finałowi zapewnił sobie zwycięstwo w swojej kategorii. Bezkonkurencyjny w tych zawodach okazał się Damian Świtliński , który zwycięstwo w “Battle of the Castle” zapewnił sobie jeszcze przed finałem. Niewiele do podium zabrakło jedynie Andrzejowi Szpitunowi. Kołobrzeżanin wystąpił w silnie obsadzonej kategorii wiekowej.

Wyniki:

1 miejsce (kat. Open) – Damian Świtliński
1 miejsce – (kat. +40) – Mikołaj Dorosz
3 miejsce (kat. początkujący) – Martyna Świtlińska
5 miejsce (kat. +35) – Andrzej Szpitun

 

Fot. UM KołobrzegKomentarze

avatar