Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców- rekordzista miał 3 promile

W miniony weekend Policjanci Wydziału Prewencji i Ogniwa Ruchu Drogowego z Kołobrzegu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dzięki czujności obywateli, którzy nie pozostali obojętni na taki fakt, udało zatrzymać się jadących na tzw. ,,podwójnym gazie” , gdzie rekordzista miał w organizmie 3 promile alkoholu.

W miniony weekend kołobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie od osób, którym podejrzana wydawała się jazda w pierwszym przypadku 24 latka kierującego pojazdem Renault w Kołobrzegu na ul. 6 Dywizji Piechoty, który zmiótł wysepkę razem ze znakiem i wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Drugi 46 letni kierowca miał poważne problemy z opanowaniem swojego Volvo. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w Policyjnym areszcie. Stracili prawa jazdy, wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed Sądem.
Policjanci zatrzymali również na ul. Fredry w Kołobrzegu kierującego VW Passatem 41 latka, który wsiadł za kółko mając ponad 0,5 promila w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments