Zatrzymano sprawców rozboju. Przebywają w areszcie

Dwóch mężczyzn zaatakowało swoją ofiarę przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Pokrzywdzonego kopano i bito po twarzy, po czym ukradziono mu telefon i gotówkę. Dzięki rysopisowi sprawców i odtworzeniu nagrań z monitoringu Policjanci zatrzymali mężczyzn w kilka dni od zdarzenia. Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu, grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W połowie marca b.r. w Kołobrzegu doszło do pobicia mężczyzny. Pokrzywdzony zgłosił zdarzenie w tutejszej komendzie i opisał całe zajście. Otóż dwóch mężczyzn w godzinach wieczornych zaczepiło go na jednej z ulic. Mężczyźni byli bardzo agresywni, a w dodatku grozili mu niebezpiecznym narzędziem. Po chwili zaczęli go kopać i bić pięściami, przy czym nie zwracali uwagi na to w co trafiają. Agresorzy ukradli mężczyźnie telefon i pieniądze, które miał przy sobie i oddalili się z miejsca.

Pokrzywdzony nie znał sprawców, ale dokładnie opisał ich wygląd zewnętrzny. Miejsce zdarzenia obejmował monitoring, który zabezpieczony i odtworzony przez Policjantów pozwolił wytypować sprawców rozboju.

Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania obu mężczyzn, 30 i 40 – latek zostali zatrzymani i przewiezieni do KPP w Kołobrzegu, gdzie postawiono im zarzuty dokonania rozboju, za co grozić im może od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Foto: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments