Zatrzymano mężczyznę, który usiłował ukraść torebkę

Policjanci z Oddziałów Prewencji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży torebki na tak zwaną „wyrwę”.

Kobieta stawiała opór i sprawca zmuszony został do ucieczki. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 21:00 w Kołobrzegu. Do idącej chodnikiem kobiety podbiegł nieznany wówczas mężczyzna i próbował wyrwać z przewieszoną przez ramię torebkę. Pokrzywdzona stawiała opór i doszło do szarpaniny. Kobieta nie dała za wygraną, torebki nie puściła. W tym czasie z pobliskiego lokalu wyszła pracownica, co spłoszyło sprawcę i zmusiło do ucieczki. Natychmiast w to miejsce udali się wspierający kołobrzeską jednostkę Policjanci z Oddziałów Prewencji w Szczecinie. W rejonie napaści na kobietę zauważyli odpowiadającego rysopisowi sprawcy mężczyznę. Okazał się nim 27 letni mieszkaniec Zieleniewa.

Podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments