Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, jeden z nich spowodował kolizję

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujące przepisy i stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi.

 

Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali na ul. Dworcowej w Kołobrzegu kierującego jednośladem, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę i wynik był jednoznaczny. Mieszkaniec Kołobrzegu zdecydował się wsiąść na rower mając prawie promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Mniej szczęścia miał drugi mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu jechał na rowerze i spowodował kolizję drogową. W miejscowości Niekanin, jadący rowerem ulicą Lipową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem BMW. Sprawca zdarzenia po przebadaniu przez lekarzy nie wymagał hospitalizacji. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że miał prawie 2 promile. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments