Zarzuty po zgwałceniu 13-miesięcznej dziewczynki. Śledztwo przejęła nadrzędna prokuratura

Aby uniknąć braku obiektywizmu ze strony prokuratorów ze Szczecinka prowadzone sprawę zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki w środę (25 września) przejęła koszalińska Prokuratura Okręgowa.

Śledztwo ze względu na wagę i treść oskarżenia będzie prowadzić jednostka nadrzędna. O gwałt na dziecku podejrzany jest 32-letni Łukasz K. Mężczyźnie już 13 września br., a więc dwa dni po zawiadomieniu przez personal szpitala o możliwości popełnienia przestępstwa, szczecinecka prokuratura postawiła zarzut gwałtu. 32-latek częściowo przyznał się do winy. Sąd wobec Łukasza K. zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi nawet 15 lat więzienia.

To nie jedyna zatrzymana osoba, bo żona mężczyzny – Kinga K. usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dziecka pod jej opieką. Kobieta ma zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Warto dodać, że małżeństwo nie jest spokrewnione z pokrzywdzoną. Para mieszka z dwojgiem swoich dzieci na tym samym osiedlu, co 13-miesięczna dziewczynka, którą się opiekowali.

Lekarze w trakcie badań przywiezionego do lecznicy w Szczecinku dziecka stwierdzili, że zaledwie 13-miesięczna dziewczynka miała ranę krocza, prawdopodobnie w wyniku czynu nierządnego. Pokrzywdzona przebywa obecnie pod opieką medyczną w Szczecinie.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments