Zapraszamy do oglądania wystawy: Krzysztofa Rećko Rapsa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta, Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich zaprasza na wystawę malarstwa Krzysztofa Rećko Rapsy. Wystawa czynna 7.09.-14.10.2019 r., hol RCK, ul Solna 1, wstęp wolny

Malarz, grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni. Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. W latach osiemdziesiątych cykl wystaw w galeriach Republiki Federalnej Niemiec tj. w Kolonii, Dusseldorfie, Hilden i w Solingen rozpoczął jego przygodę z kolorem prowadzącą go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. w Londynie, w Seulu, Warszawie, Szczecinie, na Białorusi, we Włoszech. We wrześniu 2012r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie nazwano go “poetą koloru”. Wystawa polskiego abstrakcjonisty spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. O malarstwie Rapsy napisały najpoważniejsze specjalistyczne magazyny i czasopisma, jak .Misoolsidae, Culture & Business Jurnal CNB+ARTiN i Tygodnik Kulturalny, a informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. The Art. Magazine Misoolsidae zamieścił entuzjastyczne recenzje oceniając, że Rapsa należy do światowej czołówki abstrakcjonistów — “nie pretenduje, on już tam jest”.

 

 

W 2010r. otrzymał nagrodę Prezydenta Koszalina za sukcesy twórcze w kraju i za granicą.Został wyróżniony Koszalińskim Orłem 2011. Jego obrazy wykorzystano filmach i w wielu wydawnictwach. Jest autorem okładek wydawnictw literackich. Prace Rapsy znajdują się w zbiorach galeryjnych, muzealnych, prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Francji, USA, Kanadzie, Australii, na Białorusi, w Anglii, Holandii, w Korei.Płd., we Włoszech).

 

Fot. RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments