XII Festiwal Akademii Gitary rozpocznie się w Kołobrzegu

12. edycję festiwalu Akademia Gitary zainauguruje seria koncertów w najstarszych polskich katedrach. Pierwszy z nich odbędzie się 22. sierpnia w Bazylice Konkatedralnej w Kołobrzegu.

Dyrektorowi artystycznemu festiwalu, Łukaszowi Kuropaczewskiemu, profesorowi Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu w Grazu, towarzyszyć będzie Aleksander Dębicz, utalentowany pianista młodego pokolenia i zwycięzca Transatlantyk Instant Composition Contest 2013.

Wraz z prowadzoną przez Piotra Deptucha Orkiestrą Świętego Marcina, która podczas zeszłorocznej edycji zainicjowała swoje istnienie, artyści wykonają kompozycje najznamienitszych przedstawicieli epok baroku i romantyzmu. W repertuarze znajdą się więc takie utwory, jak Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego, Idylla Zygfryda Ryszarda Wagnera, czy Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 Jana Sebastiana Bacha.

Oprócz tego, zabrzmi fantazja na temat Aqua e vingo Egberto Gismontiego oraz utwór PasaCatedral wspomnianego już Aleksandra Dębicza – kompozycja stworzona specjalnie z myślą o festiwalowej publiczności i trzech najstarszych katedrach, w których usłyszymy ich premierowe wykonanie.

Data: 22.08.2019
Godz.: 20:30
Lokalizacja: Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments