Wzorowa postawa obywateli doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

57-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczynił się m.in. młody kołobrzeżanin, który jadąc swoim autem zaraz za miejscowością Charzyno zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd prowadzony przez prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego i bez wahania go zatrzymał.

 

22-letni mieszkaniec Kołobrzegu jadąc autem zaraz za miejscowością Charzyno zauważył, że przed nim po drodze porusza się pojazd, którego kierujący jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Bez wahania zatrzymał jego auto. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kołobrzeżanin był na tyle ostrożny, że zatrzymał także dwa inne pojazdy, których kierujący udzielili mu wsparcia. Kobieta wezwała na miejsce policję, a drugi kierujący pomagał w zatrzymaniu 57-letniego nietrzeźwego mężczyzny. Nieodpowiedzialny kierujący próbował uciec w pobliski las, ale dwaj mężczyźni nie pozwolili mu na to. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy oddalenie się z miejsca.
Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia. 57-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Teraz amator jazdy “na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. Ich reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments