Wyłoniony kandydat na nabywcę

W czwartek 1 października 2020 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski poinformował kołobrzeskich dziennikarzy o wyniku przeprowadzonego przetargu na sprzedaż Ośrodka Wypoczynkowego Gryf w Kołobrzegu.

 

 

W środę 30 września 2020 roku o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu został przeprowadzony pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Kołobrzeskiego. W wyniku przeprowadzonego przetargu został wyłoniony kandydat na nabywcę. Wadium w wyznaczonym terminie do 24 września br. wpłaciły trzy osoby. Jedna z osób nie przybyła na przetarg, więc komisja przetargowa dopuściła do przetargu dwie pozostałe osoby, które wpłaciły wadium.

Jak mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski – “Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 26.811.000,00 złotych. Licytację zakończono po dwudziestym trzecim postąpieniu i trzykrotnym wywołaniu najwyższej ceny. W przetargu osiągnięto cenę netto w wysokości 32.977.530,00 złotych. Cena brutto nabycia nieruchomości wyniosła 40.562.361,90 złotych. Uzyskana kwota to niemal czterdzieści procent wartości całego budżetu Powiatu Kołobrzeskiego”.

Po zakończeniu przetargu i upłynięciu 7 dni, na stronie Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu zostanie opublikowana informacja o rozstrzygnięciu przetargu.

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments