Wykrywalność przestępstw wzrosła. Policja podsumowuje pierwsze półrocze

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu podsumowała pracę policjantów w I półroczu br. Funkcjonariusze odnotowali niewielki wzrost liczby popełnianych przestępstw przy jednoczesnym wysokim wskaźniku ich wykrywalności.

 

Analiza pokazuje, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w dużym stopniu jest wynikiem działań grupy SPEED. Wzrost świadomości zagrożeń spowodowany jest działaniami prewencyjnymi stale podejmowanymi przez dzielnicowych i funkcjonariuszy z wydziału prewencji.

W odniesieniu do ubiegłego roku funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy odnotowali nieznaczny wzrost (+34) wszczętych postępowań przygotowawczych przy jednoczesnym wysokim wskaźniku ich wykrywalności (85,6 %).

 

Na podstawie tabeli wyraźnie dostrzega się niezmiennie dużą aktywność funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drodze.

Funkcjonariusze prewencji w I półroczu odnotowali 3603 interwencje (zakłócanie porządku publicznego, kradzieże sklepowe, spożywanie alkoholu). Zatrzymano 63 osoby poszukiwane oraz wdrożono 46 razy procedurę niebieskiej karty.
Z Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazanych zostało do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu 4604 zdarzenia do realizacji.

W pomieszczeniu dla osób zatrzymanych od początku tego roku przebywało ogółem 427 osób, z czego 159 podejrzewanych było o popełnienie przestępstwa, a 163 osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w pierwszym półroczu br. prowadzili intensywne działania prewencyjne na terenie całego powiatu. Tylko do końca czerwca policjanci brali udział w 69 spotkaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Źródło: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments