Wyjątkowy rok dla Emki Koszalin! Rusza rozbudowa, będą nowe sklepy i kino

2020 rok to wyjątkowo przełomowy rok w historii Galerii Emka. Galeria kończy 18 lat, a właściciel LCP Properties uzyskał właśnie prawomocne pozwolenia na oczekiwaną od lat rozbudowę.

 

 

Jesteśmy pełnoletni!

Historia Galerii Emka sięga 2002 roku. To najstarsze centrum handlowe w Koszalinie zlokalizowane  w sercu miasta i tylko 13 km od morza. 3-kondygnacyjny budynek zajmuje powierzchnię 22000 m2 i posiada naziemny parking na 550 samochodów. Od lat galeria stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc zakupowych zarówno dla mieszkańców Koszalina jak i licznie odwiedzających Pomorze turystów.

W maju 2017 roku obyło się huczne otwarcie odnowionego centrum handlowego. Galeria została przebudowana i zmodernizowana zyskując nowoczesne oblicze.

Obecnie Galeria Emka to ponad 70 sklepów i salonów znanych polskich i światowych marek, wśród których możemy znaleźć takie marki jak: CCC, Carry, Deichmann, Grey Wolf, H&M, Martes Sport, Monnari, Wojas czy YES. To także jedyna w swoim rodzaju strefa restauracyjna food on the beach,  w której znajduje się różnorodna kuchnia z całego świata: Berlin Döner Kebap, Bistro Express, Domino’s Pizza, Kuchnia Shanghai, a także restauracja Czerwona Fasola, cukiernia Grycan czy kawiarnia Cafe Mondo.

Poza bogatą ofertą sklepów odzieżowych, obuwniczych czy kosmetycznych w galerii znajdują się również: piekarnia, fryzjer, kwiaciarnia, apteka, banki, pralnia, kantor, biuro podróży, punkt dorabiania kluczy i naprawy obuwia, a także plac zabaw dla dzieci oraz główni operatorzy telefonii komórkowej.

Przez te kilkanaście lat Emka na trwałe zapisała się w historii Koszalina. Gościliśmy wiele gwiazd, byliśmy pionierami wielu wydarzeń, wsparliśmy wiele inicjatyw i sprawiliśmy przyjemność milionom klientów.” – mówi dyrektor galerii Jacek Sikorski. „Pełnoletniość zobowiązuje – dodaje – dlatego teraz z pełną odpowiedzialnością i dbałością o zdrowie naszych klientów niestety musimy zrezygnować z tradycyjnych obchodów.”

Ze względu na obecną sytuację, zazwyczaj hucznie obchodzone urodziny galerii zostały zastąpione działaniami wizerunkowymi i działaniami prowadzonymi głównie online.

 

Przyszłość zaczyna się dzisiaj

Pierwsze kroki w kierunku rozbudowy rozpoczęto zaraz po udanej modernizacji Emki w 2017 r. Dzięki pomocy i wsparciu Prezydenta Miasta Piotra Jedlińskiego, a także Rady Miasta, we wrześniu Galeria Emka uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Planowana budowa będzie rekreacyjno-handlowym uzupełnieniem istniejącej już galerii.

Pierwszym etapem rozbudowy, który umożliwi powstanie przestronnego retail parku, będzie, zgodnie ze specjalnie opracowanym projektem geotechnicznym, zasypanie wykopu, który od lat towarzyszy mieszkańcom Koszalina.

Plany rozbudowy zakładają budowę 2-kondygnacyjnego budynku parku handlowego, o powierzchni prawie 10.000 m2 przeznaczonego na lokale usługowo-handlowe, z których ponad 2.000 m2 zajmie nowoczesny klub fitness Just Gym, a kolejne 2.200 m2 kino Helios z kilkoma salami projekcyjnymi, w tym dwoma premium. Komercjalizacją Emki zajmuje się firma Sierra Balmain Asset Management. Obecnie wynajęte jest już 55% powierzchni retail parku, a kolejne 3 umowy są w negocjacjach.

Wykonanie projektu koncepcyjnego LCP Properties powierzył pracowni VSF Creative, a wielobranżowy projekt budowlany i przetargowy został opracowany przez pracownię architektoniczną BERNATEK. Obecnie prowadzony jest przetarg na generalnego wykonawcę.

Mieszkańców na pewno ucieszy fakt, że Galeria Emka po zakończeniu rozbudowy będzie dysponować ponad 850 miejscami parkingowymi łącznie. W centrum znajdzie się również największy w rejonie salon marki Sinsay, a także wiele nowych, długo wyczekiwanych brandów. Nowa część zostanie połączona z obecną wewnętrznym łącznikiem, który zapewni bezpośrednie połączenie strefy food court z kinem.

Otwarcie rozbudowy planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments