Wspólne działania. Turniej Charytatywny Tenisa Ziemnego [FOTO]

W Kołobrzegu odbył się XVII Turniej Charytatywny Tenisa Ziemnego na rzecz beneficjentów fundacji ,,Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach’’. Przedsięwzięcie to już wieloletnia tradycja, a na turnieju co roku uczestniczą przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, samorządowcy, ludzie świata kultury i sztuki, nauki, sportowcy, seniorzy mundurowi oraz wieloletni sympatycy tej wyjątkowej inicjatywy.

 

 

 

Turniej odbywał się w dniach 14 – 15 czerwca br. i został rozegrany w trzech kategoriach: I o puchar Komendanta Głównego Policji par deblowych, II Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg w Mixach oraz III Puchar Przewodniczącego związków ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło o godz. 10 :15. Wszystkich zawodników oraz gości i kibiców przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Szymon Sędzik, któremu towarzyszył szef kołobrzeskiej Policji insp. Dariusz Hoc oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński. Otwarcie uświetnił występ i przemarsz Orkiestry Komendy Głównej Policji z kortów tenisowych na kołobrzeskie molo. Następnie odbyły się rozgrywki grupowe.

W drugim dniu przyszła kolej na półfinały i finały. Wokół kortów znajdowały się stoiska profilaktyczne oraz inne atrakcję mające umilić czas kibicującym. Policjanci z KWP w Szczecinie promowali „Bezpieczne Wakacje”. Stosując naukę poprzez zabawę spędzili ten czas nie tylko z najmłodszymi ale również z ich rodzicami proponując gry promujące bezpieczne zachowania w czasie słonecznych dni.

W niedzielne popołudnie, po zakończeniu rozgrywek, przyszedł czas na  podsumowanie turnieju, ogłoszenie wyników oraz narodzenie laureatów. Lista wyników uplasowała się następująco:

 • Debel Pań – Puchar Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego zdobyły Aneta Jankowska i Anna Joop
 • Mixty – Puchar prezydenta Miasta Kołobrzeg
 • III miejsce: Aneta Jankowska i Andrzej Sagan

  II miejsce: Anna Kawa i Mateusz Ptaśnik

  I miejsce: Aleksandra Kowalska i Jakub Puchalski

 • W rozgrywkach o puchar Komendanta Głównego Policji

  III miejsce: Rafał Łysakowski  i Tomasz Syryło ex aequo z Robert Jankowski i Andrzej Pepel

  II miejsce Stanisław Krechowicz i Krzysztof Mrozowski

  I miejsce Stanisław Koczerski i Aleksander Wróbel

Na zakończenie organizatorzy pogfratulowali zwycięzcom i podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w turnieju.

Wieczorem podczas uroczystej kolacji, odbyła się zbiórka środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach, zorganizowana dzięki życzliwym darczyńcom, którzy podarowali na rzecz Fundacji na cenne przedmioty – znanym tenisistom, piłkarzom, artystom oraz firmom i osobom prywatnym. Ogólnopolską Fundację opiekującą się rodzinami policjantów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych, zasiliła także prowadzona w trakcie trwającego turnieju kwesta. Pozyskane środki przekazane na konto Fundacji w całości będą przeznaczone na realizację celów statutowych.

 

ZP

 

 

Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments