Wspólne działania policjantów i ratowników WOPR

Policjanci z kołobrzeskiej komendy oprócz patrolowania akwenów, kontroli kąpielisk czy miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli nie zapominają o działaniach profilaktycznych wśród wypoczywających.

 

Czas wakacji i beztroskiego wypoczynku nad wodą to niestety również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom kołobrzescy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólnie z ratownikami WOPR spotkali się z wypoczywającymi na kołobrzeskiej plaży.

 

Podczas akcji promującej bezpieczeństwo nad wodą policjanci poprzypominali dzieciom i dorosłym o zasadach korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł i dlatego należy z niej korzystać mądrze i odpowiedzialnie. Dorosłych przestrzegali, że nie należy łączyć zabawy w wodzie ze spożywaniem alkoholu. Najmłodszych ostrzegali też przed niebezpiecznymi skutkami pływania bez nadzoru osoby dorosłej oraz tłumaczyli, aby na miejsca kąpieli wybierać tylko kąpieliska strzeżone przez przeszkolonych ratowników.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments