Wsparcie dla woprowców. Stoją na straży ludzkiego życia

Środkowopomorskie Wodne Ochotnicza Pogotowie Ratunkowe (WOPR) dba o bezpieczeństwo użytkowników akwenów na terenie powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, białogardzkiego, świdwińskiego, szczecineckiego, drawskiego i wałeckiego. Stowarzyszenie otrzymało dotację Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 40 tysięcy złotych.

To nie pierwsze wsparcie dla woprowców z Koszalina. Zarząd województwa z budżetu zachodniopomorskiego od 2017 roku przekazał organizacji w sumie 160 tysięcy złotych.

– Ratownicy stoją na straży ludzkiego życia – twierdzi Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa. – Chcemy, aby przekazane środki pomogły im przy przeprowadzaniu akcji. Działania ratownicze podejmowane przez WOPR, to nie tylko obszary wodne. W dobie panującej epidemii osoby te często wspierają także inne służby, takie jak sanepid, policję czy zarządzanie kryzysowe.

Nowe wsparcie w wysokości 40 tysięcy złotych pójdzie na działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa i ochrony środowiska wodnego. W praktyce to konserwacja sprzętu oraz zakup przyczepy podłodziowej i ratowniczej.

Fot. WOPR Koszalin

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments