Wielkie święto kultur w Przećminie [FOTO]

Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał wójt Włodzimierz Popiołek. Była to także okazja do podziękowań za organizację festiwalu m.in. dla państwa Skórków z Przećmina za użyczenie w tym celu już po raz piąty swojego prywatnego terenu.

Związek Ukraińców w Polsce nagrodził organizatorów: wójta Włodzimierza Popiołka, radnego Mirona Duńczaka oraz pracowników referatu Promocji i Kultury: Małgorzatę Chir, Marka Łosia i Tomasza Jankowskiego za wkład w rozwój współpracy międzynarodowej i kulturalnej Polski i Ukrainy. Podobnie uczyniła delegacja z partnerskiego miasta Truskawiec, która zaszczyciła piątą edycję festiwalu. Delegacji przewodniczyła Olena Petranych – zastępczyni mera Truskawca oraz Natalia Skybak – odpowiedzialna za rozwój tego ukraińskiego miasta. Na scenie zaprezentował się 5 – osobowy truskawiecki zespół ,,Hałyczyna” wykorzystujący ukraińskie instrumenty ludowe. Na scenie zaprezentował się także zespół Mayol, chór Kałyna, a także zespół Luiku z Lwowa, który wystąpił rok temu w Przećminie i został bardzo ciepło przyjęty. W podróż kulinarną zabrał nas Robert Bochenko wraz z Fabryką Obfitości. Tym razem na wielkiej patelni przygotowano paprykarz, którego wydano ponad tysiąc porcji. Wszyscy zgromadzeni z niecierpliwością czekali na koncert gwiazdy jubileuszowego festiwalu – zespołu Wilki, który zgromadził rekordową i godną jubileuszu publiczność. Więcej o koncercie przeczytacie – tutaj. Zabawę do białego rana na mniejszej scenie poprowadził duet ,,Kochanyj Spiw”.

V Festiwal w Przećminie
Piąte jubileuszowe spotkanie dwóch kultur Polski i Ukrainy w Przećminie. Wyjątkowe zespoły, wspólne smaki i podsumowanie 5 lat wspólnej zabawy.

 

 

Fot. UG Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments