Więcej osób wyzdrowiało, niż jest aktywnie zakażonych koronawirusem

Po raz pierwszy od dnia, w którym zanotowano pacjenta zero na Pomorzu Zachodnim (tj. 6 marca 2020), liczba osób wyzdrowiałych w naszym województwie jest większa, niż liczba osób z aktywnym zakażeniem COVID-19.

 

– To najlepsza wiadomość dnia dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Wyzdrowiało już 238 osób, a przypadków aktywnie chorych jest 220. To efekt ciężkiej, pełnej zaangażowania pracy lekarzy, którzy leczą pacjentów w dwóch szpitalach: jednoimiennym na Arkońskiej i w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za ich gigantyczną pracę, dziękuję też dyrektorom szpitali, również tym, którzy wspierają dwa szpitale pozostające na pierwszej linii frontu oraz konsultantom wojewódzkim. To również dobry moment, by podkreślić wielką pracę Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stacji powiatowych, które od ponad dwóch miesięcy robią wszystko, co możliwe, by powstrzymać epidemię. Dziś możemy wspólnie cieszyć się z pierwszego sukcesu.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

Dzisiejsze statystyki to 220 aktywnych przypadków, 238 osób wyzdrowiałych, zmarło 16 osób. Łączna liczba wszystkich przypadków w naszym regionie to 474.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments