Weronika Mrożek jest wicemistrzynią Polski

Lipiec obfitował w najważniejsze dla pływaków zawody w sezonie. Zarówno 15 jak i 16-latkowie Miejskiego Klubu Pływackiego Kołobrzeg rywalizowali w Mistrzostwach Polski odpowiednio 5-7 lipca w Oświęcimiu i 10-12 lipca w Lublinie.


Z Oświęcimia dobiegła do nas rewelacyjna wiadomość o wicemistrzostwie Polski Weroniki Mrożek na dystansie 50m stylem dowolnym ze świetnym czasem 27,31. Do swojego fantastycznego występu Weronika “dorzuciła” jeszcze 5 m-ce na 400m stylem dowolnym, 5 m-ce na 100 dowolnym i 6 m-ce na 800 dowolnym, potwierdzając tym samym najwyższą formę i przynależność do czołówki polskich juniorów.

Kolega klubowy Antoni Żurowicz zakwalifikował się do finału B Mistrzostw na dystansie 200m stylem motylkowym znajdując się w gronie 16 najlepszych delfinistów w Polsce.

W Lublinie bardzo dobrze radziła sobie Gabriela Ławrynowicz, jedyna przedstawicielka 16-latków MKP Kołobrzeg. W stawce blisko 200 zawodniczek z Polski trzy razy zakwalifikowała się do finałów B Mistrzostw Polski znajdując się w stawce najszybszych 16-letnich pływaczek naszego kraju. Na 50m dowolnym w finale B Gabrysia zajęła 4 m-ce, na 50 motylkowym, 10 miejsce i w ostatnim dniu mistrzostw na dystansie 100m stylem dowolnym dopłynęła na ósmej pozycji finału B.

Wszyscy finaliści Mistrzostw Polski za każdym razem poprawiali swoje rekordy życiowe, a za ich fantastyczną formę odpowiadają dwie znakomite trenerki Katarzyna Krupiak i Matylda Rogińska, które towarzyszyły swoim zawodnikom w tych trudnych zmaganiach. MKP Kołobrzeg serdecznie gratuluje trenerkom i zawodnikom, którzy udziałem w Letnich Mistrzostwach Polski zwycięsko zakończyli sezon pływacki 2018/2019.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments