Warto mieć w aucie, czy nie? Dowiedz się więcej o zaletach posiadania kamizelki odblaskowej [FOTO]

Obowiązkowa czy nie ? Warto mieć w aucie czy nie warto ? Zachęcamy do krótkiej lektury tematu “kamizelka w aucie”.


W Polsce regulacje prawne odnośnie obowiązkowego wyposażenia samochodu mówią jasno, że konieczne jest posiadanie jedynie gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Inne elementy – takie jak apteczka, żarówki, narzędzia czy kamizelka odblaskowa – są nieobowiązkowe. Wydaje się jednak, że w wielu sytuacjach może być ona bardzo przydatna, a wręcz obowiązkowa. Przede wszystkim zdecydowanie poprawi ona nasze bezpieczeństwo w przypadku przymusowego postoju nocą – szczególnie tam, gdzie nie ma sztucznego oświetlenia.

Co więcej, warto pamiętać, że wysiadając z samochodu automatycznie stajemy się pieszymi. Jeśli więc przytrafi nam się awaria poza terenem zabudowanym, to zgodnie z prawem nie wolno nam wysiadać z auta bez elementu odblaskowego, ponieważ każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

W ten oto sposób nie możemy nic przy samochodzie na zewnątrz zrobić a tym bardziej poruszać się bez kamizelki lub elementu odblaskowego skrajem jezdni do pobliskiej miejscowości czy stacji benzynowej. Dlatego też jeśli jeździmy z rodziną, to zawsze warto mieć pod ręką tyle kamizelek, ile zabraliśmy osób, by móc całą grupą bezproblemowo dostać się w bezpieczniejsze miejsce.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments