Warsaw Open 2023

7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal zdobyli nasi zawodnicy na międzynarodowym turnieju karate Warsaw Open.

Do stolicy oprócz polskich klubów zawitało 17 ekip z Ukrainy, Łotwy, Węgier i Armenii, czyli krajów tradycyjnie mocnych w sztukach walki.

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Przemysława Spadło, zdobywając 4 miejsce w klasyfikacji medalowej. Sukces jest tym większy, gdyż w turnieju startowało tylko 9 zawodników z klubu, jedynie w kategorii kumite.

Dwa złote medale zdobył Wiktor Wojarski, który okazał się bezkonkurencyjny w kumite kadetów +70 oraz w kumite juniorów-76. Najbardziej utytułowany zawodnik klubu potwierdził przynależność do europejskiej czołówki. Wiktor jest uczniem I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Również dwa złote medale zdobyła Klaudia Grząkowska. Młoda zawodniczka z Głowaczewa ma fantastyczną passę, w tym roku jest niepokonana i z każdego turnieju przywozi medale z najcenniejszego kruszcu.

Złoty i srebrny medal zdobył Wiktor Klim, utalentowany karateka z Kołobrzegu, harmonijnie się rozwijający i mimo młodego wieku bardzo profesjonalnie podchodzący do treningu.

Złote medale zdobyli także Lenka i Mikołaj Szymanek, pracowite rodzeństwo ze Starego Borku, którzy z dumą i honorem reprezentują klub na każdym turnieju.

Srebrny medal wywalczyła Yuliia Nykolyn, walczącą zawsze z wielką ambicją i determinacją. Niestety niewielkie przeziębienie nie pozwoliło rozwinąć jej skrzydeł i w finale kumite juniorek +59kg musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Srebrny medal zdobyła także Nastka Matsyuk, która rozpoczęła przygodę z karate w klubie z Głowaczewa po przyjeździe z ogarniętej wojną Ukrainy i mimo krótkiego stażu treningowego pokazała się z bardzo dobrej strony.

Brązowy medal po dramatycznych walkach zdobył Maksym Pilat, któremu zdecydowanie zabrakło szczęścia, gdyż w przegranej półfinałowej walce z Ormianinem był lepszym zawodnikiem.

Tym razem bez medalu wraca Tymek Lorbiecki, który musi jeszcze trochę popracować nad sferą mentalną.

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wspierającym nas oraz KERD Sp z o.o., Gmina Kołobrzeg, Głowaczewo j-Eden, Jantar Wody Mineralne, My Smile Stomatologia.