W Kołobrzegu miała miejsce absolutoryjna sesja Rady Miasta

W środę, 25-go maja 2022 roku  odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Kołobrzeg.

 

To najważniejszy dzień w roku dla każdego samorządowca. Czas podsumowań i analiz. Jednym z głównych punktów obrad było przedstawienie przez prezydenta miasta Annę Mieczkowską “Raportu o stanie miasta za rok 2021”.

Czego możemy dowiedzieć się z Raportu? To przede wszystkim dane statystyczne, a także sprawozdanie z wykonanych przez Miasto zadań w 2021 roku. Jak podkreślała prezydent miasta – rok 2021 ro kolejny rok pandemii, troski o zdrowie i problemów związanych z obostrzeniami.

Najważniejsze dane z raportu to:

  • wg danych Głównego Urzędu Statystycznego Kołobrzeg w 2021 r. odwiedziło 432 414 turystów, a łączna liczba udzielonych noclegów to 2 603 811.
  • liczba mieszkańców to 45 930, w tym kobiety to 24 450, a mężczyźni 21 480
  • w roku 2021 miasto przeprowadziło 6 konsultacji społecznych i 19 spotkań z mieszkańcami
  • na terenie miasta działają 243 organizacje pozarządowe, a 79 z nich uzyskało dotacje z budżetu miasta na łączną kwotę ponad 4 miliony złotych
  • łączne wydatki majątkowe to 36,4 miliony złotych, a same wydatki na drogi to ponad 15

Najważniejsze zakończone w roku 2021 inwestycje to: budowa przedszkola przy ul. Radomskiej, przebudowa i remonty ulic (Rybacka, Ostrobramska, Jaśminowa, Słoneczna, Wierzbowa, Warcisława), przebudowa kanalizacji deszczowej w ulicy Lazurowej, przebudowa alejek w parku im. Dąbrowskiego, budowa boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Radzikowo oraz przebudowa toalety publicznej w parku im. Jedności Narodowej.

Miasto może się pochwalić łączną liczbą wydanych Kart Mieszkańca – 16 940.

Raport podsumowuje także działalność Miasta w obszarze społecznym: pomocy społecznej, programów z zakresu kultury, oświaty i sportu oraz profilaktyki zdrowotnej. Pełna wersja raportu znajduje się na miejskiej stronie www.kolobrzeg.pl.

Radni podczas głosowania udzielili prezydentowi wotum zaufania głosując 14 za, 4 przeciw i jeden głos wstrzymujący.

Podjęta została również uchwała o udzieleniu absolutorium prezydentowi miasta – głosami 14 za i 5 głosów przeciw.

 

 

 

Fot.: UM Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments