W centrum Kołobrzegu padły strzały w stronę przechodnia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z samochodu strzelili do przechodnia. Mieszaniec Kołobrzegu szedł chodnikiem w centrum miasta, kiedy padł strzał.

 

Sprawcy są już po zarzutach. W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Kołobrzegu przy ul. Zygmuntowskiej z jadącego samochodu oddano strzał z broni pneumatycznej w przechodnia. Samochód oddalił się w kierunku garaży. Na miejsce skierowano patrol, który w okolicy postrzału ujawnił dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Obaj byli nietrzeźwi. W aucie Policjanci znaleźli pneumatyczny pistolet oraz amunicję.

 

W związku ze zdarzeniem 22 i 25-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W wyniku postrzału przechodzień miał zasinienia w okolicy brzucha.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty pierwszy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych ludzi, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zastosowano wobec niego policyjny dozór.


Drugi natomiast kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości w jego organizmie, znajdował się ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. KMP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments