VI Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble za nami

W ostatni weekend czterdziestu czterech zawodników walczyło o tytuł scrabblowego Mistrza Kołobrzegu.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, znów zastukały płytki w scrabblowych workach. Tym razem po raz pierwszy współorganizatorem mistrzostw była Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu i w jej gościnnych progach spotkali się scrabbliści z całego kraju.

Mistrzem Kołobrzegu został Rafał Lenartowski z Trójmiasta. Warto wspomnieć że to już drugi tytuł Rafała, poprzedni zdobył w 2017 roku. Drugie miejsce na podium zajęła Alicja Grąbczewska ze Szczecina, a trzecie Bartosz Bartczak z Poznania. Mistrzowski zestaw: Lenartowski, Grąbczewska, Bartczak odebrał pamiątkowe szklane trofea, nagrody finansowe i zestawy promocyjnych upominków z Miasta Kołobrzeg. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Za skok tygrysa (największą różnicę pomiędzy numerem startowym a zajętym ostatecznie miejscem) nagrodzona została Alicja Grąbczewska która startując z 24 miejsca z ostatecznie zajęła miejsce 2 . Alicji przypadła również nagroda losowana czyli pobyt w kołobrzeskim pensjonacie “Marino”. Nagroda dla najlepszego uczestnika z Kołobrzegu przypadła Anie Aranie (miejsce 21). Zuzanna Cichoń z Gdańska wygrała rywalizację w konkursie na słowo związane z biblioteka. Debiutanta z Kołobrzegu Jakuba Auustyna organizatorzy obdarowali pamiątkowym trofeum.

Szóste mistrzostwa Kołobrzegu odbyły się dzięki organizacyjnym staraniom i ogromnemu nakładowi pracy zespołu Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima, członków Klubu Scrabblowego START Kołobrzeg, Fundacji UMYSŁ im. Alfreda Buttsa, Miastu Kołobrzeg. Prezydent Anna Mieczkowska objęła zawody patronatem honorowym. Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy wsparli finansowo i rzeczowo organizację V Otwartych Mistrzostw Kołobrzegu w scrabble, a byli to (kolejność przypadkowa):