Ustronie Morskie, Dygowo i Kołobrzeg ze wsparciem z grantów sołeckich

Siłownia pod chmurką, place zabaw, strefa odpoczynku to kolejne projekty, które będą zrealizowane na obszarach wiejskich ze wsparciem środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Umowy z gminami Ustronie Morskie, Dygowo i Kołobrzeg gwarantujące fundusze z „Grantów sołeckich 2018” podpisała 23 i 24 lipca br. Członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

– Kolejne sołectwa będą mogły zrealizować swoje projekty, integrujące społeczność lokalną. W tym roku w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2018” wsparcie przyznano aż 180 sołectwom – mówiła Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Mieszkańcy Kłopotowa (gm. Dygowo) już niedługo będą mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu. W miejscowości powstanie ogólnodostępna siłownia pod chmurką.

W Bogucinie (gm. Kołobrzeg) na placu zabaw pojawią się nowe urządzenia. To między innymi huśtawka, zjeżdżalnia czy sześciokąt zręcznościowy. A całkiem nowe miejsce zabaw, przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców, utworzone zostanie w Stramniczce (gm. Dygowo).

Mała strefa odpoczynku powstanie przy boisku w Sianożętach (gm. Ustronie Morskie), gdzie po zajęciach sportowych będzie można odpocząć na ławeczkach. W ramach projektu zamontowane zostaną również stojaki na rowery, które zachęcać będą do dojazdu do obiektu sportowego właśnie tym środkiem transportu.

W związku z dużym zainteresowaniem podczas pierwszej edycji konkursu „Granty Sołeckie” pula środków w drugiej edycji wzrosła prawie 3-krotnie i wyniosła 1,8 mln zł. Wyłonionych zostało 180 laureatów, którzy będą mogli zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich przy wsparciu środków marszałkowskich. Maksymalna pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Fot. Marek Kawęcki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments