Tydzień pełen sportu w gminie Ustronie Morskie

Na terenie gminy Ustronie Morskie zakończyły się rozgrywki sportowe w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem licznych imprez sportowych w dniach od 1 do 7 października był jak zawsze Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” i Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim.

 

 

Sportowa zabawa rozpoczęła się w czwartek rywalizacją w formie dwuboju lekkoatletycznego, na który składał się bieg na 60 m oraz rzut piłeczką palantową. W piątek uczniowie klas 7 i 8 w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz chętni uczniowie z innych klas udali się na wycieczkę rowerową do Gąsek.

Kolejny dzień należał do badmintonistów, którzy w sobotnie przedpołudnie toczyli zacięte pojedynki. W poniedziałek młodzież z klas 7 i 8 oraz starsi mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie rywalizowali o miano najlepszego w Teście Coopera. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. We wtorek do zmagań przystąpili siatkarze walczący w pojedynkach „jeden na jednego”.

Na zakończenie na pływalni CSR „Helios” w sztafetach pływackich na wesoło zaprezentowali swoje umiejętności pływacy. Poniżej przedstawiamy zwycięzców rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych. A wszystkim uczestnikom Europejskiego Tygodnia Sportu gratulujemy i zapraszamy już na kolejny za rok!

Dwubój Lekkoatletyczny:

dziewczęta:

– klasy I – III: Magdalena Kalińska

– klasy IV – VI: Amelia Klukowska

– klasy VII – VIII: Maria Makowska

chłopcy:

– klasy I – III: Bartosz Wolniewicz

– klasy IV – VI: Jakub Żeromski

– klasy VII – VIII: Tobiasz Gnieciak

Turniej Badmintona:

dziewczęta:

– klasy I – III: Julia Regińska

– klasy IV – VI: Oliwia Surdyk

– klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska

chłopcy:

– klasy I – III: Alan Kalociński

– klasy IV – VI: Dawid Wróblewski

– klasy VII – VIII: Bartosz Małyszewicz

Test Coopera:

dziewczęta:

– klasy VII – VIII: Maria Makowska

chłopcy:

– klasy VII – VIII: Ignacy Górnowski

mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie:

Kobiety: Aleksandra Sałach

Mężczyźni: Krzysztof Krysa

Turniej Mini Piłki Siatkowej:

dziewczęta:

– klasy I – III: Julia Regińska

– klasy IV – VI: Oliwia Surdyk

– klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska

chłopcy:

– klasy I – III: Filip Gontek

– klasy IV – VI: Dawid Wróblewski

Sztafety Pływackie na wesoło 2 lub 4 x 25 m:

– klasy I – III: Oliwier Bajerowski, Pola Marciniak, Magdalena Kalińska, Julia Regińska,

– klasy IV – VI: Aleksandra Windorpska, Lena Mastalerz, Kacper Matejek, Igor Rymaszewski

– klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska, Mateusz Ciba

W Europejski Tydzień Sportu włączyła się także Fundacja Pływamy i Ratujemy z Ustronia Morskiego. Na basenie CSR Helios rodzice wraz z dziećmi walczyli na dystansie 25 metrów w trzech różnych stylach. Nie zabrakło także sztafet oraz wyścigów z pasem ratowniczym Węgorz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, tym małym i tym większym, a także rodzicom, udanych startów.

Dla wszystkich zawodników przewidziane były nagrody (za miejsca I-III) i upominki (dla pozostałych uczestników), które zostały wręczone podczas zajęć pływania.

Europejski Tydzień Sportu zorganizowany został także w Rusowie. Dzieci i młodzież rywalizowały w konkurencjach zręcznośiowych, turniejach piłki nożnej, unihokeja i gier planszowych. Całość zwięńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Warto również wspomnieć o sportowej akcji “Piłkarska Astra czeka”.

300 dzieci podzielonych grupowo i czasowo, z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, przez 2 dni wzięło aktywnie udział w inicjatywie klubu NKS Astra Ustronie Morskie pod tytułem “Piłkarska Astra czeka”, mającej na celu przede wszystkim aktywizację oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poprzez trening ogólnorozwojowy, a zarazem piłkarski.

Astra jest klubem, w którym jest miejsce dla każdego dziecka od 4 roku życia, które ma się dobrze bawić poprzez sport.

Najważniejsza jest prozdrowotna aktywność fizyczna, poczucie wspólnoty i przynależności lokalnej, dobra zabawa i przeżywanie wspólnych emocji.

Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska dziękuje wszystkim zaangażowanym za propagowanie sportu i organizację XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments