Triumf zawodnika z Kołobrzegu! Christopher Pietruczuk pobił nieoficjalny rekord trasy

Przez cały weekend nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach w ramach cyklu CIECH Tri Tour. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Zawody minęły pod szczęśliwą gwiazdą dla zawodnika z Kołobrzegu, który okazał się najlepszym zawodnikiem na dystansie ½.

 

 

Ostatniego dnia JBL Triathlon Sieraków rozegrano starty na 1/4 dystansu, czyli 56,5 km, na które składa się przepłynięcie 950 m, przejechanie rowerem 44 km i bieg na 10,55 km. Na tej trasie wystartowały też sztafety. Temperatura wody w jeziorze Jaroszewskim sięgnęła 19 C, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła tego dnia temperatura powietrza. Warunki do startu były wyjątkowo dobre. Słoneczna pogoda przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę.

Niedziela okazała się też szczególnym dniem dla Christophera Pietruczuka, który na 1/2 dystansu zdobył złoto i pobił nieoficjalny rekord trasy.

Kolejne triathlonowe zmierzenia już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie. Wówczas starty będą miały status Mistrzostw Polski i zgromadzą najlepszych zawodników z całego kraju.

 

Foto. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments