Trasy alternatywne. Razem z wakacjami rusza kampania „Bezpiecznie nad morze”

Zachodniopomorskie wybrzeże to w okresie wakacyjnym miejsce wypoczynku dla wielu osób zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zadaniem Policji naszego regionu w tym okresie jest zapewnienie bezpiecznego dotarcia do celu jak i powrotu do miejsca zamieszkania.

 

Nadmierne natężenie ruchu na drogach przy jednoczesnych trwających pracach drogowych może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym w tym obszarze Policja zachodniopomorska wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie postanowiła kontynuować kampanię pn. “Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne”.

 

Na podstawie dokonanej oceny i analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego oraz prowadzonych remontów drogowych przygotowano mapę z trasami alternatywnymi z najbardziej dogodnymi możliwościami dojazdu i powrotu z miejscowości nadmorskich. Mapka zawiera m. in. trasy alternatywne nad morze, miejsca wystepowania zatorów drogowych, utrudnienia w ruchu spowodowane robotami drogowymi, miejsca obsługi podróżnych (MOPy) oraz miejsca funkcjowania fotoradarów.

Mapki w formie ulotek informacyjnych zostaną rozdystrybuowane na teren wszyskich jednostek powiatowych i miejskich Policji zachodniopomorskiej oraz stacjach paliw.

 

1. Trasy alternatywne z kierunku Zielona Góra (Gorzów Wlkp.) droga S-3:

Do miejscowości Dziwnówek, Pobierowo:

– zjazd na Węźle Myślibórz na drogę wojewódzką nr 119 przez m. Pyrzyce, dalej droga nr 106 m. Stargard, Nowogard, Golczewo a następnie kierunek na Świnoujście (DW 108) lub Kamień Pomorski (DW 106),

Do miejscowości Międzywodzie, Wisełka, Dziwnów:

– zjazd z drogi ekspresowe S-3/S-6 na Węźle Goleniów Zachód lub Południe na drogę wojewódzką nr 111 do m. Stepnica następnie w kierunku na Recław do m. Wolin.

 

2. Trasy alternatywne z kierunku Bydgoszcz droga krajowa nr 25:

Do miejscowości Mielno, Darłowo:

– w miejscowości Biały Bór zjazd na drogę krajową nr 20 następnie w m. Miastko zjazd na drogę wojewódzka nr 206 do m. Koszalin.

 

3. Trasy alternatywne z kierunku Poznań (Piła) droga wojewódzka nr 11:

Do miejscowości Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Dźwirzyno:

– zjazd z drogi ekspresowej nr S-11 w m. Szczecinek na drogę wojewódzką nr 172 do m. Połczyn Zdrój następnie zjazd na drogę wojewódzką nr 163 do m. Białogard, Karlino, Dygowo.

 

Zachęcamy do korzystania z map jednak nie należy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do podróży. Siadając za kierownią samochodu zadbajmy o to aby wakacyjny wyjazd stał się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w podróż, gdy się jest zmęczonym lub niewyspanym – taki stan zmienjsza zdolnośc koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprawadzić do zaśnięcia za kierownicą. Niezapominajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do podróży; zadbajmy o jego należyty stan techniczny w tym oświetlenie zewnętrzne i uzupełnienie płynów ekploatacyjnych.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

 

 

Fot.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments