Sztuczne zasilanie plaży w Ustroniu Morskim

Dzięki staraniom Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadety Borkowskiej, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, Urząd Morski w Szczecinie wykona sztuczne zasilanie plaży w Ustroniu Morskim. Spotkanie w tej sprawie odbyło się jesienią ubiegłego roku. Pierwszy termin zakładał realizację tej inwestycji dopiero w 2023 roku.

 

 

Dziś już wiemy, że w ramach wieloletniego „Programu Ochrony Brzegów Morskich” w 2021 roku, w planach jest przyspieszenie tego zadania. Urząd Morski zamierza wydać na ten cel blisko 3 miliony złotych. Decyzja zapadnie w ciągu miesiąca a będzie uzależniona od odpowiedniej ilości urobku.

Sztuczne zasilanie plaży zostanie wykonane po wschodniej stronie Ustronia Morskiego, pomiędzy 320 a 319 kilometrem linii brzegowej. Wszystkie prace przewidziane są po sezonie letnim tak, aby nie utrudnić wypoczynku turystom przebywającym w Ustroniu Morskim.

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
1 rok temu

Jeżeli chodzi o refulacje, na odcinki kołobrzeskim utopiono w ten sposób wielokrotnie dożo pieniędzy. Dopiero sztuczna rafa rozwiązała sprawę. Na wysokości Marine Hotelu nie mogą poradzić sobie z nadmiarem piachu.