Sześciopak wyborczy dla Koszalina. Obietnice Tomasza Czuczaka [FILM]

KoszalinInfo TV: – Jestem reprezentantem Koszalina i Pomorza Środkowego, więc o to miasto i ten region chcę zabiegać w polskim sejmie – mówił w piątek (6 września) Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalin i kandydat numer dwa Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 40.

Listę sześciu punktów programu wyborczego kandydata otwierają „Dobre drogi dla Pomorza Środkowego”. To wybudowane trasy ekspresowe S6 i S11 na całej długości, a także odnowione dworce kolejowe i utworzenie szybkiej kolei środkowopomorskiej. W sferze ekologii stawia na odwrócenie degradacji jeziora Jamno, walkę z plastikiem i o czyste powietrze. Akwen ma być wolny od zanieczyszczeń i otwarty na morze, aby korzystali z niego mieszkańcy i turyści.

Tomasz Czuczak, który sam jest diabetykiem, czyli choruje na cukrzycę, zauważa potrzebę zmian w opiece medycznej, w tym skrócenie do trzech tygodni wizyt do lekarzy specjalistów. Postuluje również darmowe szczepienia dla dzieci i seniorów.

 

 

Na polu edukacji popiera kwietniowe postulaty strajkowe. Jest za podwyższeniem wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników oświaty. Nadto widzi zapewnienie miejsc dla wszystkich maluchów w żłobkach.

Wśród swoich tez programowych stawia na administrację XXI wieku, czyli dostępność cyfrową dla obywateli.

– Chcemy cyfryzacji, ale na końcu musi być papier, pieczątka i podpis, bo nie da się tego inaczej załatwić – tłumaczy zasadność zmian kandydat.

Wreszcie zamierza wspierać działania na rzecz budowania wspólnej aglomeracji Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiej, która spaja 19 samorządów w regionie, bo to szansa rozwoju poprzez finansowanie przedsięwzięć z puli środków unijnych.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments