Sympozjum “Autyzm” – wspieranie i skuteczność

W dniu 27 kwietnia Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu zapraszają na Sympozjum “Autyzm – wspieranie i skuteczność”.

Organizatorzy: Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu. Miejsce: sala konferencyjna Sand Hotel, ul Zdrojowa 3, Kołobrzeg.

PROGRAM SYMPOZJUM

9.30 – 10.00 rejestracja
10.00 -10.15 otwarcie sympozjum
Katarzyna Piechowiak, Irena Wojciechowska, Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu
Pani Anna Mieczkowska Prezydent Miasta Kołobrzeg, Patronat Honorowy
Pan Tomasz Tamborski, Starosta Kołobrzeski, Patronat Honorowy
Pani Agnieszka Baranowicz – Dyrektor Sand Hotel reprezentująca Zdrojowa Hotels, Partner
10.15 – 10.30
Potrzeby dzieci z autyzmem wyzwaniem do działania – K. Piechowiak, I. Wojciechowska (Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu)
10.30 – 11.15
Efektywny model terapii dzieci z autyzmem – Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku jako placówka modelowa- dr Anna Budzińska (Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku)
11.15 – 12.00
Ocena skuteczności terapii dzieci z autyzmem. Co wnosi nauka do praktyki terapeutycznej? dr Jacek Kozłowski (Uniwersytet SWPS w Warszawie)
12.00 – 12.20 przerwa kawowa
12.20 – 12.50
Miłość bez odpowiedzi – doświadczanie różnych emocji i uczuć rodzica w kontakcie z dzieckiem autystycznym – mgr Anna Piotrowska (Regionalny Szpital w Kołobrzegu, Oddział Dzienny Psychiatryczny)
12.50 – 13.10
Model terapii dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu-, mgr Kamila Kalbarczyk, mgr Magdalena Łuczyk, mgr Ewelina Olczyk (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi Słoneczny Domek w Kołobrzegu)
13.10 – 13.25
Wyzwania dnia codziennego – refleksje rodzica – Pani Anna Kasztelewicz – Frankiewicz
13.25 zakończenie sympozjum

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments