Święto szkoły i ślubowanie pierwszoklasistów

W piątek 2 października 2020 roku w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odbył się uroczysty apel z okazji świata szkoły oraz pasowania uczniów klas pierwszych.

 

 

W dniu święta Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odbył się uroczysty apel połączony z pasowaniem uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym ślubowanie złożyło 92 pierwszoklasistów z trzech klas o profilach: oddziału przygotowania wojskowego, policja – straż graniczna oraz technik lotniskowych służb operacyjnych. Tradycyjnie uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy, na który pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie wszyscy po kolei, zostali uroczyście pasowani. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście, w tym wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś oraz członek Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała.

Życzenia z okazji święta szkoły oraz gratulacje dla pierwszoklasistów w imieniu starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Zarządu Powiatu złożyli wicestarosta Jacek Kuś oraz członek Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała, która wręczyła dyrektor szkoły Halinie Schulz-Tkacz symboliczny czek na kwotę trzech tysięcy złotych. Uroczystość była również okazją do wręczenia Stypendium Starosty Kołobrzeskiego uczniowi Kazimierzowi Ciołkowi, który w roku szkolnym 2019/2020 uzyskał średnią 5,0 oraz nagród rzeczowych dwóm najlepszym uczennicom Oldze Haffke i Gabrieli Jagiełce za uzyskanie szczególnych osiągnięć w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

Na zakończenie uroczystego apelu wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Koszalina.

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments