Sprawca zabójstwa kobiety z Kołobrzegu usłyszał prokuratorski zarzut. Sprawa „Archiwum X”!

Prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu na szkodę pokrzywdzonej kobiety, tj. o czyn z art. 284 § 1 kk i inne. W związku z przedstawionym dotychczas zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy jest aktualnie stosowany w prowadzonym śledztwie.

Zaginięcie pokrzywdzonej w niewyjaśnionych okolicznościach i ujawnienie jej ciała.

Ponadto w toku prowadzonego postępowania ustalono, iż pokrzywdzona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednocześnie wykonane dotychczas czynności wykazały, że zaginięcie pokrzywdzonej miało związek z przywłaszczeniem przez podejrzanego należącego do niej mienia. Dalsze czynności ukierunkowane na ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionej kobiety oraz ostatni kontakt, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie ukrytego ciała pokrzywdzonej.

Prokuratorski zarzut dla zabójcy, który przywłaszczył mienie należące do pokrzywdzonej.

Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy wykazał, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, którego dopuścił się mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie jej mienia.

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały prokuratorowi podstawy do ogłoszenia mężczyźnie w dniu 6 listopada 2019 r. zarzutu związanego z dokonaniem w dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk.

Aktualnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego.

Zagrożenie karą. Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn m. in z art. 148 § 2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments