Spektakularne zatrzymanie w Kołobrzegu. Antyterroryści w akcji

Areszt na trzy miesiące, taki środek zapobiegawczy decyzją Sądu, zastosowano wobec 35-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o usiłowanie wymuszenie rozbójniczego.

Podejrzany groził mężczyźnie pobiciem, pozbawieniem życia oraz żądał wydania pieniędzy. Został zatrzymany przez policjantów Nieetatowej Grupy Specjalnej z Kołobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji i trafił do policyjnego aresztu. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowego prowadzili ustalenia w sprawie usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło na terenie Kołobrzegu. Podejrzewany mężczyzna miał kilkukrotni zastraszyć swoja ofiarę i wymusić od niej pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Jak się okazało mężczyzna, który dokonał tego przestępstwa miał na koncie inne czyny m.in. naruszenie zakazu sądowego.

Mundurowi mając wiedzę, iż podejrzewany mężczyzna jest osobą niebezpieczną, wcześniej notowaną podjęli decyzje o realizacji zatrzymania przez Nieetatowa Grupę Specjalna wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w centrum miasta. Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego ,uszkodzenia mienia , niestosowania się do zakazu Sądowego oraz posiadaniu bez zezwolenia amunicji.

Sąd zastosował wobec 35- latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. Archiwum, Policja.pl

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments