Spektakl muzyczny “Bodo… Tanga”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spektakl muzyczny “BODO…tanga”. 14.07.2019 (niedziela), godz.19.00. Scena plenerowa RCK ul. Solna 1, wstęp wolny. Wydarzenie w ramach “Mostu Kulturalnego Poznań – Kołobrzeg”.


Tegoroczny “Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg” latem, to dwie propozycje dla miłośników przedwojennych melodii oraz muzyki klasycznej w znakomitym wydaniu. Ta druga czeka nas 22 sierpnia, na finał XIX Międzynarodowego Festiwalu “Muzyka w Katedrze” i będzie to koncert pt. “Muzyka Katedr” w wykonaniu Orkiestry Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha z solowymi partiami Łukasza Kuropaczewskiego i Aleksandra Dębicza. W ramach Mostu przygotowywana jest również niespodzianka jesienią.

Już teraz zapraszamy państwa na spektakl muzyczny “BODO…tanga”, podczas którego Katarzyna Tapek i Radosław Elis, aktorzy Teatru Muzycznego w Poznaniu, będą przekonywać, że nie wszyscy mężczyźni to dranie, że kobiecy sex appeal nie musi być bronią śmiertelną, a godzina dziewiąta nie musi być jedyną, kiedy ONA i ON mogą się spotkać… “Już taki jestem zimny drań”, “Sex appeal to nasza broń kobieca”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą” – to tytuły piosenek, które znamy niemal wszyscy i które wśród wielu innych niezapomnianych melodii wykonają w Kołobrzegu Katarzyna Tapek (śpiew), Radosław Elis (śpiew), Michał Gajda (akordeon), Jan Zeyland (fortepian), Piotr “Max” Wiśniewski (kontrabas) i Mirosław Kamiński (perkusja). Zapraszamy 14 lipca o godz. 19.00 na scenę plenerową RCK. Wstęp wolny.

“Bodo… tanga” wspiera ideowo i finansowo cele Stowarzyszenia Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt.

Poniżej przedstawiamy wybrane fakty z biografii wykonawców koncertu “BODO…tanga

Katarzyna Tapek – aktorka i wokalistka scen muzycznych. Wzięła udział w wielu spektaklach dramatycznych oraz koncertach musicalowych w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała z Olsztyńską Grupą Metro oraz Studiem Buffo, gdzie zagrała główne role w młodzieżowych wykonaniach musicali Romeo i Julia oraz Metro. W jej dorobku znajdują się role w spektaklach Balladyna reżyserii T. Podsiadłego i w polskiej prapremierze musicalu Love Story w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Od sierpnia 2013 roku związana z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie zagrała w takich spektaklach jak Człowiek z la Manchy, Orfeusz w Piekle, Hello, Dolly!, Księżniczka czardasza. Obecnie można zobaczyć ją w musicalach Zakonnica w przebraniu, Madagaskar – musicalowa przygoda, Nine oraz Footloose.

Radosław Elis – aktor filmowy i teatralny oraz wokalista, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie, od 2002 roku związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow (“Zbrodnia i kara”), Segismundo (“Życie jest snem”), Artur (“Tango”), czy Don Juan (“Don Juan”). W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki. Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim. Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu “Złotopolscy”.

Jan Zeyland – pianista, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych “Jak oni śpiewają” (kierownictwo muzyczne wydań IIIVI), “Tylko Nas Dwoje”, “Taniec z gwiazdami”, “Zacisze Gwiazd”. Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer .

Michał Gajda – absolwent z wyróżnieniem poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego, laureat prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska” (2012).

Piotr Max Wiśniewski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzyk sesyjny, współpracował i współpracuje m.in. z Hanną Banaszak, Anną Szarmach, Iwoną Loranc, Kabareciarnią Zenona Laskowika, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Ma na swoim koncie wiele rejestracji płytowych i telewizyjnych oraz udział w festiwalu Poznań Jazz Fair i Jazz Jamboree.

Andrzej Kamiński – jak widać z wielkości przygotowanej notki, najskromniejszy członek formacji “BODO…tanga”. Pełen humoru perkusista zaspokajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w
Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej – “Lombard”.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments