SP nr 5 będzie miała nową pracownię językową

Wniosek Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu pt. Moja wymarzona szkoła – Meine Traumschule został zatwierdzony w dniu 08.11.2022 r. przez Euroregionalny Komitet Sterujący w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG VA.

 

 

Pracownia wyposażona będzie w 24 pojedyncze stanowiska dla uczniów z zestawem słuchawkowym i mikrofonem, tablicę interaktywną, konsolę dla nauczyciela oraz osprzęt umożliwiający odtwarzanie nagrań dźwiękowych. Jest to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych w klasach. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Pierwsze zajęcia z użyciem nowoczesnego sprzętu mają się odbyć już w miesiącu grudniu tego roku. Partnerem kołobrzeskiej szkoły w ramach projektu jest Fleesenseeschule w Malchow (Niemcy).

Koszt całkowity przedsięwzięcia to 7.965,94 EURO, w tym dofinansowanie stanowi kwotę: 6.771,05 EURO.

 

 

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)

 

 

Źródło, Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments