Skuteczny powrót na zwycięski tor

Po nienajlepszym meczu w Lublinie, gdzie Kotwica minimalnie uległa rezerwom Startu, przyszedł czas na rywalizację z opolanami. Ci przyjechali do Kołobrzegu w bardzo dobrych nastrojach, bo kilka dni wcześniej dość niespodziewanie pokonali Górnik Trans.eu Wałbrzych. Wynik spotkania celnym rzutem otworzył Szymon Kiwilsza – środkowy gości.

Obie ekipy długo rywalizowały niemal punkt za punkt. Kotwica jakkolwiek znaczące prowadzenie osiągnęła dopiero w siódmej minucie rywalizacji – wówczas „Czarodzieje z wydm” zanotowali serię 10:0, a za sprawą dwóch celnych trójek Remona Nelsona kołobrzeżanie prowadzili 17:11. Mimo tego, pod koniec pierwszej kwarty opolanie zaliczyli świetny fragment i jeszcze przed dwuminutową przerwą, to oni byli górą. Sytuacja mocno zmieniła się w kwarcie numer dwa – tę Sensation Kotwica wygrała aż 24:13. Po 20 minutach w statystykach szczególnie wyróżniały się dwa nazwiska – Nelson i Kiwilsza. Rozgrywający „Czarodziejów z wydm” miał już 18 oczek na swoim koncie, zaś środkowy Politechniki Opolskiej – 12.

W drugiej połowie jeszcze bardziej uwidoczniły się charakterystyczne dla obu ekip style gry. Sensation Kotwica wciąż dążyła do punktowania z dystansu, co zresztą zrozumiałe, bo kołobrzeżanom zza linii 6,75 m wpadał do kosza niemal co drugi rzut. Opolanie starali się dość często stawać na linii rzutów wolnych, jednak za sprawą niezbyt dobrej skuteczności za jeden, goście nie byli w stanie zmniejszyć strat. Podopieczni Rafała Franka znów odskoczyli, tym razem jednak już na +20. W czwartej kwarcie po dwóch stronach parkietu widzieliśmy sporo strat, ale i niecelnych rzutów. Końcówka meczu to jednak optymistyczny moment, bo na parkiecie swoją szansę znów dostali Nataniel Kolasiński oraz Franciszek Chac. Ostatecznie Sensation Kotwica wygrała 87:68 i zanotowała siódme zwycięstwo w sezonie. Z kolei dla opolan była to czwarta przegrana w tych rozgrywkach. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 87:68 (21:22, 24:13, 23:13, 19:20)

Sensation Kotwica: Nelson 24, Długosz 13, Kurpisz 13, Śmigielski 11, Jakubiak 10, Pieloch 6, Wieczorek 5, Itrich 3, Wyszkowski 2, Chac 0, Kolasiński 0.

Weegree AZS Politechnika: Skiba 14, Kiwilsza 13, Jodłowski 11, Kaczmarzyk 10, Kobel 7, Wilk 4, Piszczatowski 3, Kapuściński 2, Krefft 2, Rutkowski 2, Salkiewicz 0.