Siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI zagrali w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku

Siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, którzy specjalizują się w siatkówce plażowej mają bardzo pracowite wakacje. Przygotowując się do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku im. Wojciecha Klęsk 28.06-3.07.

Było to bardzo dobre przetarcie przed Półfinałem Mistrzostw Polski Młodzików do którego awans wywalczyły 3 pary reprezentujące UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – Mateusz Romaniuk / Szymon Bałdowski, Dorian Ulewicz / Franciszek Biegasiewicz oraz Oliwier Pawlicki / Łukasz Safaryn.

W półfinale wzięły udział 24 pary z 8 województw! Awans do Finału Mistrzostw Polski uzyskiwały najlepsze 4 pary. Po dwóch dniach rywalizacji awans do najlepszej czwórki bez porażki wywalczyła para Safaryn/ Pawlicki.

Podopieczni Trenera Roberta Szpaka wygrali również zacięty mecz półfinałowy i mieli szansę na 1 zwycięstwo. W finale spotkali się z parą z Opola z którą wcześniej wygrali w ćwierćfinale. Tym razem w finale nie udało się powtórzyć wyniku z wcześniej fazy turnieju i kolobrzezanie ostatecznie awansowali z wysokiej drugiej pozycji do Finału Mistrzostw Polski Młodzików, który zostanie rozegrany pod koniec lipca w Sulejowie.

W ten weekend (16-17 lipca) Oliwier Pawlicki powalczy również o medale w starszej kategorii wiekowej w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej w Myślenicach. Tym razem w parze zagra z Szymonem Kobylińskim z którym wygrali rozgrywki wojewódzkie uzyskując bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski.