Siatkarski gwiazdozbiór na plaży w Kołobrzegu

Po raz pierwszy w historii organizatorzy Plaży Millenium w Kołobrzegu, oraz Plaży Open łączą siły, by w trudnym dla wszystkich czasie przeprowadzić kolejny niezapomniany turniej nad polskim Bałtykiem.

 

 

Turnieje nadmorskie mają swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Każdy kto, choć raz zagrał w siatkówkę plażową nad morzem potwierdzi, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Osoby interesujące się beach volleyem, pamiętają jak kilkanaście lat temu nad Bałtykiem właśnie, rozgrywano jeden z najbardziej rozpoznawalnych tourów. Od kilku lat w Kołobrzegu swoje możliwości mieli okazję zaprezentować kibicom najlepsi siatkarze plażowi w kraju. Tym razem dzięki wspólnym wysiłkom organizatorów – Roberta Szapaka, Marcina Strządała oraz ich ekip udało się do gry zaprosić także kobiety. Już teraz swój udział wśród Pań zapowiedziały między innymi Paulina Biranowska/Aleksandra Zdon czy Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Paulina Biranowska znana jest nie tylko z występów na piaszczystych boiskach. Ma za sobą grę między innymi w Polsce w zespole z Muszyny, z którym zdobyła SuperPuchar Polski w 2011 roku, oraz srebrny medal mistrzostw Polski w 2012 roku. Ponadto Biranowska występowała w Azerbejdżanie – VK Baku, oraz niemieckiej Alemanni Aachen. Kolejnymi zawodniczkami, na które warto zwrócić uwagę to para Szczytowicz/Tokarska. Magdalena Szczytowicz, znana niektórym kibicom pod panieńskim nazwiskiem Michoń jest dwukrotną mistrzynią Polski w siatkówce plażowej, na swoim koncie ma także kilka medali srebrnych oraz brązowych.

Z kolei wśród Panów kibice będą mogli podziwiać między innymi uczestników Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro! Progi kołobrzeskiej Plaży Millenium przekroczą w 2020 roku Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. Kantor/Łosiak mają na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach cyklu World Tour – w Warszawie oraz Rio de Janeiro. Oprócz dwóch zwycięstw mają na koncie kilkanaście medali wspomnianego międzynarodowego touru, między innymi w Gstaad, Rio de Janeiro, Moskwie, Stavanger czy Hadze. W 2018 roku Kantor/Łosiak zajęli trzecie miejsce, w kończącym rok finałowym turnieju serii World Tour w Hamburgu. Obok nich w Kołobrzegu zagra także Mariusz Prudel, który od kilku lat wciela się w rolę mentora/nauczyciela młodych adeptów siatkówki plażowej. Tym razem partnerem popularnego „Prudiego” będzie Mateusz Lesiecki. Prudel to jedna z legend nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki plażowej. Razem z Grzegorzem Fijałkiem zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, oraz w 2016 roku w Rio de Janeiro. W angielskiej stolicy Fijałek/Prudel otarli się o strefę medalową, przegrywając ćwierćfinałowe starcie, zajęli ostatecznie piąte miejsce w najważniejszym na świecie turnieju. Kołobrzeska plaża będzie miała także wydźwięk międzynarodowy. W szranki z polskimi duetami staną siatkarze z Włoch! Swój udział potwierdzili Manuel Alfieri/Mauro Sacripanti reprezentujący „4 Vele Beach Volley Academy”.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż sponsorem strategicznym Plaży Open 2020 jest firma PKN ORLEN, dzięki której tegoroczny cykl odbędzie się w czterech miastach. Ósmy rok z rzędu transmisję na żywo z decydujących meczów przeprowadzi TVP Sport. W Kołobrzegu będzie to mecz o trzecie miejsce kobiet, a także mecze finałowe kobiet i mężczyzn.

Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a także BDB Event. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.


PLAŻA OPEN 2020 – KOŁOBRZEG

Data: 31 lipca – 2 sierpnia 2020 r. (piątek-niedziela)
Miejsce: Kołobrzeg, Plaża Milenium (obok Molo)
Ranga: Grand Prix Mistrzostw Polski – turniej kobiet 1*, turniej mężczyzn 2*
Pula nagród: 4 000 zł (kobiety), 10 000 zł (mężczyźni)
Transmisja: TVP Sport – 2 sierpnia 2020: godz. 13:00 – mecz o 3 miejsce kobiet

  • godz. 14:00 – finał kobiet
  • godz. 15:00 – finał mężczyzn

 

Foto.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments