Segregacja odpadów i krzyżówki- przykładowe zadania w kołobrzeskiej grze miejskiej

Uszeregowanie odpadów według czasu ich rozkładu w środowisku, rozwiązanie krzyżówki na temat recyklingu, a także rozpoznawanie surowców pozyskanych dzięki recyklingowi to tylko niektóre zadania przed którymi stanęli mieszkańcy Kołobrzegu w grze miejskiej, która odbyła się 28 września na Skwerze Pionierów.

W ramach projektu “Jestem z Kołobrzegu, segreguję odpady”, realizowanego przez Gminę Miasta Kołobrzeg, odbyła się gra miejska. Drużyny przemieszczały się do poszczególnych punktów zadaniowych za pomocą otrzymanych wskazówek i rozwiązywały w nich zadania, dotyczące odpadów. Wśród nich było też dopasowywanie dialogów do rysunków z komiksu o segregacji, prawidłowe posegregowanie sterty zgromadzonych śmieci, a także rozpoznawanie symboli umieszczonych na opakowaniach.

Elementem wydarzenia były też warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, w ramach których z niepotrzebnych już skarpetek powstawały zajęczaki – przytulaki, z korków po winie – breloki do kluczy, a z nakrętek od słoików – magnesy na lodówkę.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też chusta animacyjna w kolorach pojemników na odpady, pozwalająca na zabawę w segregację odpadów.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments