Samochodem nawet do osiedlowego sklepu? Jaka jest nasza mobilność?

Informacje uzyskane w ww. badaniu zostaną wykorzystane przy opracowaniu dokumentu pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030 wraz z Planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.

 

Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzki Obszar Funkcjonalny (KKB OF)

 

Drugi (po szczecińskim) najważniejszy obszar kumulacji potencjału ludnościowego i gospodarczego w województwie. Jego podstawowy rdzeń tworzą trzy miasta – ośrodek regionalny Koszalin, subregionalny Kołobrzeg i ponadlokalny Białogard. Obszar o powierzchni 2064 km², w 2014 r. zamieszkiwało 273 321 osób, z czego 179 896 osób w trzech wspomnianych miastach.

 

W oparciu o wskaźnik cech aglomeracyjnych, analizę migracji mieszkańców Koszalina i Kołobrzegu, kierunków wymeldowań, oraz ocenę empiryczną, wyznaczono funkcjonalny obszar Koszalina i Kołobrzegu wraz z Białogardem. Jako obszar funkcjonalny wskazano gminy charakteryzujące się sumarycznym wskaźnikiem przekraczającym wartość 2. Przeprowadzono również analizę dostępności czasowej do Koszalina (poniżej 30 min.), w wyniku której do obszaru funkcjonalnego włączono Białogard (wraz z gminą wiejską Białogard) i gminę Karlino.

 

 

 

Ankietę można wypełnić wchodząc w ten link.

 

 

Fot.: UM Kołobrzeg, WZP

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments